Javni konkurs za dodelu bespovratnih sredstava lokalnim samoupravama u AP Vojvodini za sufinansiranje razvoja saobraćaja i putne infrastrukture

Obaveštavamo Vas da je Pokrajinski sekretarijat za energetiku, građevinarstvo i saobraćaj raspisao Javni konkurs za dodelu bespovratnih sredstava lokalnim samoupravama sa teritorije AP Vojvodine, za sufinansiranje razvoja saobraćaja i putne infrastrukture u 2020. godini.

Ukupan iznos za raspodelu sredstava je 35.000.000,00 dinara.

Bespovratna podsticajna sredstva, koja se dodeljuju, imaju za cilj povećanje bezbednosti učesnika u saobraćaju i smanjenje broja saobraćajnih nezgoda u naseljenim mestima u Autonomnoj pokrajini Vojvodini.

Bespovratna podsticajna sredstva, koja se dodeljuju, mogu se koristiti za:

• sufinansiranje postavljanja saobraćajne signalizacije i tehničkih sredstava za usporavanje saobraćaja u zonama škola;
  • sufinansiranje postavljanja brzinskih displeja u zonama škola;
  • sufinansiranje postavljanja tehničkih sredstava za usporavanje saobraćaja i/ili brzinskih displeja na lokacijama: ulazak u naseljeno mesto, „zona 30“ i „zona usporenog saobraćaja“;
  • sufinansiranje opremanja svetlosnom saobraćajnom signalizacijom (semaforima) raskrsnica i pešačkih prelaza u naseljenim mestima.

Rok za podnošenje prijave je 10. decembar 2020. godine.

Tekst konkursa